Oddílové akce v dubnu 2023

Jak jsme prožili skautské jaro?

Sobota 15. dubna – Výlet do Chocně

Oběd na výletě v Chocni

Středa 26. dubna – Čarodějnická schůzka

Poslední dubnová schůzka byla tradičně čarodejnická.

Na úvod jsme si zahráli čarodejnickou honičku, kde se všichni honí podle vylosovaných jmen. Pak jsme hráli pexeso, kde jsme po dvojicíh k černobílému obrázku čarodejnice hledali ten správný barevný. Mezitím se čarodejnici několikrát ztratilo koště, které jsme vždycky museli najít.

Byla vyhlášena soutěž o nejhezčí zápalku. Nelehkého úkolu se zhostili všichni výborně, vyhrát ale mohl jen jeden. Hodnotli jsme všichni pomoci sedmi tvarů. Tentokrát vyhrála Rejža s 18 body, která o jeden bod předstihla favorizovaného Motáčka. Třetí se 12 body skončila Leky. O jeden bod míň získala čtvrtá Lucka. Na pátem místě s 10 body byli dva, Dřívko a Matěj. Šestí skončili Perníček, Klikva, Venďa a Anežka (7 bodů). Šest bodů čili sedmé místo získali Kapík, Honzík a Bobek. Osmé místo obsadil Péťa s 5 body. Devátý byl Agent se 4 body. Na desátém místě se třemi body se společně usídlili Pepin, Tuleň, Hrdlička, Adéla a Kryštof (Padáček).

Na závěr jsme se přemístili k ohýnku, kde jsme si i s rodiči společně opekli buřty. Opékání zachránil Vever, neb se za dvě minuty půla vrhnul na výrobu ohně a těsně po půle už se mohlo začít s opékáním

Sirky z čarodějnické soutěže
Oddílové akce v dubnu 2023